دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950414/1
تاریخ انتشار: 1395/04/14-09:32:04

موافقت‌نامه تجارت ترجیحی (دی هشت) / کاهش سود بازرگانی ۲۳۰ کالای تجارت ترجیحی + فهرست

موافقت‌نامه تجارت ترجیحی (دی هشت) / کاهش سود بازرگانی ۲۳۰ کالای تجارت ترجیحی + فهرست

بر اساس موافقت‌نامه تجارت ترجیحی (دی هشت)، ۲۳۰ ردیف تعرفه کالایی از سوی کشورهای ایران، مالزی، نیجریه، ترکیه، اندونزی و پاکستان مشمول کاهش سود بازرگانی شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس توافقات صورت گرفته در دومین اجلاس وزرای تجارت هشت کشور در حال توسعه اسلامی (دی هشت)، مقرر شد که موافقت نامه تجارت ترجیحی بین کشور های ایران مالزی، نیجریه، ترکیه، اندونزی و پاکستان اجرایی شود.

صادرات

این فهرست شامل ۲۳۰ ردیف تعریفه کالایی است که از سوی کشورهای مذکور مشمول کاهش سود بازرگانی می شود و همواره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به شرایط زمانی قابلیت بازنگری و تجدید نظر دارد.

بر اساس توافق صورت گرفته کالاهایی همچون کره، چربی، روغن کائوچو، آرد، مکمل‌های غذایی و دارویی،‌ اتانول، کاغذ و مقوا، ست سرم و خون، چرم خزندگان و سایر حیوانات، ساکشن پزشکی، دوربین عکاسی، هدفون گوشی، چوب‌های ماهی گیری، وازلین و ... از جمله اقلامی هستند که سود بازرگانی‌شان برای تجارت ترجیحی میان هشت کشور در حال توسعه اسلامیکاهش یافته است.

این فهرست که از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات توسعه تجارت برای اجرا به گمرکات کشور ابلاغ شده، در این صفحه قابل مشاهده است.

منبع : ایسنا
تعداد بازدید: 951

ارسال به:

رویدادها