دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950214/10
تاریخ انتشار: 1395/02/14-15:24:54

نعمت زاده: کره ای ها فکر مونتاژکاری در ایران نباشند

نعمت زاده: کره ای ها فکر مونتاژکاری در ایران نباشند
سیاست‌های صنعتی ایران اجازه تولید محصول به صورت مونتاژی را نمی دهد و شرکت های کره‌ای دیگر نباید به فکر مونتاژکاری در ایران باشند
محمدرضا نعمت زاده در همایش اقتصادی ایران و کره جنوبی افزود: برای کنار گذاشتن سیاست مونتاژکاری، ایران هم تسهیلات مالیاتی به کره‌ای‌ها ارائه خواهد داد و اگر کمبود و نواقصی در روند سرمایه گذاری آنها باشد، آن را بررسی و رفع می کند.
 
وی اضافه کرد: ایران علاقه‌مند است در زمینه توسعه توان طراحی و مهندسی، با کره جنوبی همکاری و بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی را به روی تولیدات مشترک ایرانی- کره‌ای باز کند؛ ضمن اینکه شرکت های کره ای نیز می توانند مراکز تحقیق و توسعه خود را در ایران برپا نمایند.
 
نعمت زاده گفت : با توجه به علاقه مندی دو کشور در زمینه همکاری صنعتی، معدنی، زیربنایی، گردشگری و خدمات، امیدواریم بتوانیم همکاری‌های مناسبی را میان دو کشور رقم زده و در حوزه های ریلی، کشتی سازی، لوازم و تجهیزات برقی، ماشین سازی، صنایع صوتی و تصویری، صنایع مخابراتی و انرژی های تجدیدپذیر به صورت تنگاتنگ وارد مرحله عملی در همکاری شویم.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای اجرایی شدن تفاهم ها ابتدا به عادی‌سازی روابط بانکی و حضور بانک ها در مرحله فاینانس و پوشش بیمه های صادراتی نیاز است که در این زمینه مذاکرات موثری انجام شده است.
 
نعمت‌زاده گفت: با وجود افزایش فشارهای اقتصادی تحت شرایط تحریم، هیچ‌گاه فعالیت اقتصادی ایران و کره متوقف نشده و اگر خللی در روابط ایجاد شده، به دلیل محدودیت خرید نفت، حمل و نقل دریایی و مسائل بانکی بوده است.
 
وی افزود: پس از توافقات هسته ای، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد شرکت‌های کره ای را برای توسعه همکاری‌های همه جانبه به گرمی بپذیرد و علاقه‌مند است در اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری و دولت در رابطه با اقتصاد مقاومتی همکاری‌های پایدار و بلندمدت در قالب سرمایه گذاری مشترک و ایجاد بنگاه های تجاری را جایگزین ادامه صرف همکاری های تجاری با رویکرد کوتاه مدت کند.
تعداد بازدید: 944

ارسال به:

رویدادها