دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950219/5
تاریخ انتشار: 1395/02/19-15:25:28

صدور جواز تاسیس صنایع کوچک یک روزه می شود

صدور جواز تاسیس صنایع کوچک یک روزه می شود
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: فرایند صدور جواز تاسیس صنایع کوچک یک روزه خواهد شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: برای تشویق سرمایه گذاران و تسهیل در امر سرمایه گذاری، فرایند صدور جواز تاسیس صنایع کوچک اصلاح و در یکروز صادرخواهد شد.

علی یزدانی مهم ترین بخش این اصلاحات را کوتاه کردن زمان صدور مجوز بیان کرد و گفت: در آینده ای نزدیک، مجوز مورد نیاز برای تاسیس واحدهای صنعتی کوچک در یک روز کاری به متقاضیان داده خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مدارک و مطالعات اولیه نیز تا حد زیادی آسان تر شده است و سرمایه گذار می تواند، مجوز تاسیس واحد صنعتی خود را در مدت زمان کمتری دریافت کند.

یزدانی با اشاره به اینکه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه های تشویقی جدیدی برای جذب سرمایه گذاران درنظر گرفته اند، خاطرنشان کرد: ارائه تخفیف به متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی، کاهش پیش پرداخت ها و آسان کردن اقساط از جمله برنامه های تشویقی در شرکت شهرکهای صنعتی کلیه استانها است.

وی مجموع واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده در کل کشور را 87 هزار و 659 واحد اعلام کرد و گفت: هم اکنون 37 هزار و 120 واحد صنعتی در شهرکهای صنعتی کشور قرار دارند که از این تعداد بیش از 34 هزار و 500 واحد آن صنایع کوچک هستند که زیر 10 نفر اشتغال دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: هم اکنون 99 هزار و 840 کارخانه در سطح کشور در دست ساخت است که پنج درصد آن بالای 80 درصد، چهار درصد بین 60 تا 80 درصد، شش درصد آنها بین 40 تا 60 درصد و هفت درصد نیز بین 20 تا چهار درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

یزدانی با بیان اینکه 78 درصد واحدهای صنعتی در دست ساخت کشور بین صفر تا 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار کرد: بازفعال کردن 10 هزار واحد صنعتی که غیرفعال ویا با کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت می کنند نیز از برنامه های در دست اقدام است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان برنامه ها و سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اشاره کرد و گفت: در اولین گام در سالجاری کمیته تخصصی تسهیل ورونق در همه استان های کشور تشیل شد که پیگیر بررسی مشکلات واحدهای صنعتی غیرفعال است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود: این کمیته پس از پالایش و رصد پرونده واحدهای دارای مشکل، حمایت هایی را برای به حرکت درآوردن آنها اجرا خواهد کرد.

یزدانی در پایان ارائه ضمانت نامه به تولیدکنندگان برای تامین مواد اولیه صنایع کشور را یکی از برنامه های تشویقی سازمان بیان کرد و گفت: کاهش کارمزدها و تامین ضمانت نامه تاسقف 30 میلیارد ریال از جمله برنامه های تشویقی صندوق های حمایتی نظیر صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک است.
تعداد بازدید: 1612

ارسال به:

رویدادها