دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950326/1
تاریخ انتشار: 1395/03/26-09:06:17

۶۰درصد واحدهای تولیدی ‌کشور تعطیل شده‌اند/ ۷۵درصد صنایع زیر ظرفیت ‌فعالند

۶۰درصد واحدهای تولیدی ‌کشور تعطیل شده‌اند/ ۷۵درصد صنایع زیر ظرفیت ‌فعالند

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: متأسفانه ۶۰درصد واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کشور دچار تعطیلی هستند که نوعی خسارت محسوب شده و باید تقویت شوند.

علی یزدانی عصر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت:‌ متأسفانه 60 درصد واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کشور دچار تعطیلی هستند که نوعی خسارت محسوب شده و باید تقویت شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: بنابراین و با توجه به این موضوع، باید صاحبان واحدهای تولیدی برای استفاده از تسهیلات بانکی در وهله نخست، در سامانه "بهین‌یاب" ثبت‌نام کرده و پس از اخذ تسهیلات مالی در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، باید تا پایان سال طرح یا واحد خود را مورد بهره‌برداری قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان اردیبهشت امسال برای 87 هزار و 917 واحد تولیدی سطح کشور پروانه بهره‌برداری صادر شد تصریح کرد: از این تعداد 80 هزار واحد از صنایع کوچک بودند که زیر 50 نفر در آن اشتغال داشتند.

یزدانی بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که 84 هزار واحد کوچک و متوسط کشور با کوچکترین حمایت به چرخه تولید بازمی‌گردند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: هم‌اکنون در کل کشور یک‌هزار و 502 واحد تولیدی توسط بانک‌ها تملک شده که از این تعداد، یک‌هزار و 99 واحد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، از این تعداد 25 درصد کاملاً تعطیل بوده و 75 درصد نیز زیر ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

یزدانی اظهار داشت: از سوی دیگر از مجموع 3 هزار واحد تولیدی استان آذربایجان‌غربی، یک‌هزار و 830 واحد فعال بوده و یک‌هزار و 88 واحد نیز راکد است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: از این تعداد 2 هزار و 750 واحد نیز مربوط به صنایع کوچک و تعطیل هستند.

وی بیان کرد: تا پایان اردیبهشت امسال 100 هزار و 952 طرح صنعتی در کل کشور از وزارت صنعت، معدن و تجارت جواز تأسیس دریافت کرده و در این بازه زمانی در استان آذربایجان‌غربی، این تعداد به یک‌هزار و 905 جواز رسیده است.

یزدانی افزود: علاوه بر آن مأموریت ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز این است که هشت هزار و 600 طرح بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

منبع : تسنیم
تعداد بازدید: 902

ارسال به:

رویدادها