دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950609/1
تاریخ انتشار: 1395/06/09-08:29:02

کاهش ۵ درصدی سود تسهیلات برای تولیدکنندگان خوش حساب

کاهش ۵ درصدی سود تسهیلات برای تولیدکنندگان خوش حساب

نائب رئیس خانه صنعت و معدن‌ اصفهان گفت: با توجه به رکود حاکم در بخش صنعت، در رابطه با تقبل ۵درصدی سود تسهیلات بانکی از سوی دولت، بحثهایی مطرح شده است.

محمد اقارب پرست نائب رئیس خانه صنعت و معدن اصفهان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت: تولیدکنندگانی که در صف دریافت تسهیلات 18درصدی قرارگرفته‌اند، با رعایت چند مورد می‌توانند از بخشودگی 5درصدی سود تسهیلات دریافتی بهره‌مند شوند.

وی افزود، اگر به تعهداتی مثل پرداخت به موقع اقساط، افزایش ظرفیت، راه اندازی مجدد عمل شود، تولیدکنندگان مشمول این بخشودگی می‌شوند.

اقارب‌پرست ادامه داد، وامها یکساله است و از سوی وزارت صنعت اعلام شده است در پایان دوره 5درصد از سود بانکی توسط دولت پرداخت می‌شود.

اقارب پرست تاکید کرد، دستور العمل بازپرداخت این وامها ابلاغ شده است اما بحث تخفیف 5درصدی سود تسهیلات هنوز به صورت رسمی از سوی وزارت صنعت اعلام نشده است.

وی با اشاره به آماری از واحدهای تولیدکننده متقاضی این نوع وامها در سطح استان اصفهان گفت: 3500درخواست وام در سامانه بهین یاب ثبت شده است، که 1500 عدد از آنها مربوط به واحدهای صنعتی است. در این بین 670 درخواست مورد تایید قرار گرفته است ولی در نهایت تنها به 37 واحد متقاضی وام پرداخت شده است.

همچنین حسن حسینی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تایید اصل خبر تقبل 5درصدی  سود تسهیلات بانکی از سوی دولت افزود، مراحل کارشناسی این موضوع در حال بررسی می‌باشد هرچند دولت در بودجه 95 محلی برای تامین هزینه‌های این طرح مشخص نکرده است.

منبع : تسنیم
تعداد بازدید: 676

ارسال به:

رویدادها