دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 941120
تاریخ انتشار: 1394/11/20-08:49:20

۸۰درصد بنگاه‌های تولیدی تعطیل یا دچار رکودند

۸۰درصد بنگاه‌های تولیدی تعطیل یا دچار رکودند

دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان خراسان رضوی ۲برابر شده است، گفت: نزدیک به ۸۰درصد بنگاه‌های تولیدی دچار مشکل هستند و امیدواریم با اجرای برجام رونقی در این بخش حاصل شود.

رحمت‌الله پورموسی درباره وضعیت بیکاری در استان خراسان رضوی گفت: متأسفانه وضعیت بیکاری در این استان بسیار خراب است. 2 سال گذشته نرخ بیکاری در این استان 6.8 درصد بوده است اما در حال حاضر حدود 15 درصد است، یعنی طی دو سال نرخ بیکاری به 2برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به روند صعودی نرخ بیکاری، پرداخت بیمه بیکاری به افراد با مشکلات همراه شده است. بین 70 تا 80 درصد بنگاه‌های اقتصادی دچار مشکل هستند. امیدواریم با اجرای برجام شاهد رونق تولید باشیم.

پورموسی با بیان اینکه توجه به تولید ملی در هر مرحله‌ای باید مد نظر قرار گیرد اظهار داشت: بهره‌وری کارگران با نداشتن امنیت شغلی کاهش یافته است. اگر کارگر امنیت شغلی نداشته باشد هنگام کار تمام توجه او به اتمام قرارداد کار و اینکه آیا ماه بعد با او قراردادی بسته خواهد شد یا نه، معطوف می‌شود. دولت باید برای راه اندازی تولید ملی خود به فکر مرغوبیت کالاهای ایرانی باشد و تولید ملی را جایگزین کالاهای بی‌کیفیت چینی کند.

 نماینده کارگران در شورای اسلامی کار گفت: وضعیت معیشت کارگران به‌قدری دشوار است که بیش از 60 درصد کسانی که پیش از موعد بازنشسته شده‌اند به شغل دیگری روی آورده‌اند. حقوق بازنشستگی با هزینه‌های زندگی تناسب ندارد و این روند،‌ فضای اشتغال را برای جوانان هم محدود می‌کند.

وی با ابراز اینکه اگر دولت به‌دنبال کاهش نرخ بیکاری، بالا بردن رفاه عمومی و افزایش تولید است، باید نیروی کار خود را تأمین کند اعلام کرد: یکی از عوامل انگیزشی برای تولید باکیفیت پرداخت حقوق مطلوب به کارگران است.

منبع : تسنیم
تعداد بازدید: 530

ارسال به:

رویدادها