دریافت پرسشنامه برندینگ
کد خبر: 950118/6
تاریخ انتشار: 1395/01/18-14:40:42

تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار

تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار
هیئت دولت؛
آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در جلسه هیئت دولت امروز به ریاست آقای روحانی، رئیس‌جمهور تصویب شد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، این آیین‌نامه با هدف پیش‌بینی، برآورد و نحوه جبران خسارت وارد شده ناشی از قطع برق، گاز و خدمات مخابراتی به واحدهای تولیدی به تصویب رسید.
براساس آیین‌نامه قانون یاد شده، قطع خدمات واحدهای تولیدی در شرایط غیرضروری و پیش‌بینی شده در قرارداد مجاز نیست و چنانچه در شرایط عادی خدمات واحدهای تولیدی قطع شود، شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات موظفند براساس قراردادهای منعقد شده به جبران خسارت برابر آیین‌نامه اقدام کنند.
دولت همچنین در حمایت از تولید، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی کشور، به تعیین تکلیف بدهکاران ارزی اقدام کرد.
اعضای دولت همچنین آیین‌نامه سفر اعضای شوراهای اسلامی محلی به خارج از کشور را بازبینی و اصلاح کردند. 
دولت این تصمیم را با هدف اجرای عدالت، بازدارندگی و کاهش تخلفات مرتبط با سفرهای مذکور و اجرای قانون و تحقق نظارت مطلوب اتخاذ کرد. 
براساس اصلاح صورت گرفته، شوراهای اسلامی متبوع موظفند ضرورت سفر کاری اعضای خود را همراه با تعداد اعضای مورد نظر و مدارک مربوط، حداقل یک ماه قبل از سفر به کارگروه استانی که به همین منظور تشکیل خواهد شد، تحویل دهند.
هیئت وزیران در اجرای راهکارهای مناسب در خصوص رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، به تهاتر بدهی‌های شرکت‌های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به دولت با مطالبات آنها اقدام کرد.
سپس سازمان حفاظت محیط زیست نیز به ارائه گزارشی درخصوص «وضع آلودگی هوا» پرداخت. 
بر مبنای این گزارش، در بخش سوخت، اقدامات مهمی در جلوگیری از آلودگی هوا از قبیل تکمیل توزیع بنزین یورو 4 در کلانشهرها، حذف حلال‌های صنعتی پتروشیمی با عنوان بنزین پتروشیمی از سوخت توزیعی کشور، اجرای 50 درصدی طرح کنترل بخارات مخازن، تانکرها و جایگاه‌های عرضه بنزین (کهاب) و پایش و آنالیز سوخت توزیعی در کلانشهرها هر سه ماه یک بار انجام شده است. همچنین در بخش خودرو، ارتقای استاندارد خودروهای تولیدی کشور از یورو2 به یورو4، جلوگیری از شماره‌گذاری خودروهای بنزینی وارداتی فاقد استاندارد یورو4 و 5، ارائه بسته حمایتی تولید خودروها و موتورسیکلت‌های هیبریدی و برقی و راه‌اندازی مقدماتی سیستم یکپارچه معاینه فنی خودروها از جمله اقدامات صورت گرفته است.
از دیگر کارهای یاد شده در گزارش مذکور در جهت مقابله با آلودگی هوا می‌توان به نوسازی ناوگان حمل و نقل، پایش آلاینده‌های هوا و نظارت مستمر بر تست‌های آلایندگی خودروها اشاره کرد.
در ادامه جلسه، دولت به وزارت کشور اجازه داد به مذاکره، پیش‌امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری‌های امنیتی و انتظامی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اتریش، ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویبنامه، اقدام کند.
همچنین سازمان حفاظت محیط زیست مجاز است به امضای موقت موافقتنامه پاریس، ظرف مدت یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویبنامه، اقدام کند. 
موافقتنامه پاریس برای تقویت واکنش جهانی به خطر تغییر آب و هوا در زمینه توسعه پایدار و تلاش‌هایی برای ریشه‌کن کردن فقر میان اعضای کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا ایجاد شده است.
لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تمپره درباره ارائه منابع مخابراتی برای کاهش بلا و عملیات امدادی، از دیگر موارد مصوب جلسه روز چهارشنبه هیئت وزیران بود.
تعداد بازدید: 580

ارسال به:

رویدادها